IMG 06936 stycznia 2019 r. najpiękniejsze polskie kolędy rozbrzmiewały podczas koncertu „Bóg się rodzi” w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował się chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Koncert przygotowywaliśmy od października. Wymagało to od nas dużo pracy, gdyż chór i orkiestrę tworzą w większości muzycy amatorzy i trzeba było dla nich dostosować odpowiednio nuty z podziałem na 3 głosy oraz partytury dla orkiestrantów. Ale zawsze ten trud pracy włożony w próby przed koncertem jest wynagrodzony przez aplauz tych, którzy nas słuchają. Dla wielu osób są to pierwsze występy przed publicznością i sposób na przełamanie tremy i strachu – mówi Krzysztof Witkowski, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie, pomysłodawca koncertu.

Podczas koncertu można było usłyszeć kolędy, m.in. „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, „Cicha noc”, „Bracia, patrzcie jeno”, „Bóg się rodzi”, „Gdy śliczna panna”, „Dzisiaj w Betlejem” czy „Gdy się Chrystus rodzi”.

źródło: www.wzasiegu.pl