Muzyczne dni Drozdowo LomzaZakończył się XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża.

Podczas koncertu można było usłyszeć przeboje wokalne ze światowego repertuaru operowego, operetkowego, musicalowego oraz muzyki instrumentalnej. W ramach Festiwalu, w różnych zakątkach naszego regionu odbywały się koncerty, podczas których można był usłyszeć arie, songi, duety, ale również najwybitniejsze dzieła muzyki organowej.

Koncerty odbywały się m.in. w pięknych wnętrzach Wielkiej Synagogi w Tykocinie, na tarasach Hotelu Akademickiego PWSIiP w Łomży, w Rajgrodzie nad Jeziorem Rajgrodzkim, a także w łomżyńskiej Katedrze. XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2017 zakończył się 9 lipca koncertem „Wielka Gala w Pałacu”.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest dr Jacek Szymański

Muzyczne Dni Drozdowo Lomza Plakat

Program:

Poniedziałek 3 lipca 2017 r.
Koncert pt.: „Już nie zapomnisz mnie” złożony z niezapomnianych piosenek i melodii z filmów i operetek.
Gdzie: Restauracja „Colnus” w Kolnie.
Wystąpili: wokaliści Bogna Forkiewicz, Jacek Szymański i Dariusz Wójcik oraz Katarzyna Rogalska (skrzypce), Andrzej Lewandowski (klarnet) i Rafał Lewandowski (fortepian).

Wtorek 4 lipca 2017 r.
Przedstawienie pt: „Moniek Przepiórko” Teatr Żydowski z Warszawy.
Gdzie: Ośrodek Zdrowia „Iris” w Czartorii koło Miastkowa.
Wystąpili: Monika Chrząstowska, Ewa Dąbrowska, Marek Węglarski i Henryk Rajfer, a muzyczną oprawę stworzą Teresa Wrońska, Marek Wroński, Dariusz Falana i Michał Lamża.

Środa 5 lipca 2017 r.
Rodzinny koncert rodziny Lewandowskich pt: „Towarzystwo Przyjaźni Męża z Żoną”.
Gdzie: Siedziba Fundacji „Cordis” w Augustowie.
Wystąpi Zofia Lewandowska, Marta Lewandowska, Franciszek Lewandowski i Rafał Lewandowski.

Recital organowy „Od Nabucca do Carmen”.
Gdzie: Katedra pw. św. Michała Archanioła w Łomży
Wystąpili: Rafała Sulima i Jacek Szymański ze słowem wiążącym.

Czwartek 6 lipca 2017 r.
Inscenizacja opery komicznej „La serva padrona (Służąca panią)” Giovanni Battisty Pergolesiego.
Gdzie: Aula Wielkiej Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
Wystąpili: bas Andrzej Ogórkiewicz (Uberto), sopran Barbara Gutaj (Zerbina, służąca Uberta) i kontratenor Tomasz Raczkiewicz (Vespone) oraz Masovia Baroque Orchestra w składzie Mikołaj Zgółka, Juliusz Żurawski, Ewa Pilarska, Bartosz Kokosza, Krzysztof Sokołowski i Mariola Bryłowa pod dyrekcją Mikołaja Zgółki.

Piątek 7 lipca 2017 r.
Koncert pt: „Wszechmocnie włada miłość święta” złożony z arii operowych oraz utworów m. in. Chopina i Schumana.
Gdzie: Hol główny Ratusza przy Starym Rynku w Łomży.
Wystąpili: Wiktoria Belorus (sopran) i Olena Skrok (fortepian) oraz Katarzyna Rogalska, Andrzej Wojciechowski, Rafał Lewandowski, Franciszek Lewandowski, Piotr Łukaszczyk, Artur Sychowski i Jacek Szymański ze słowem wiążącym.
Początek o godz. 19.00

Sobota 8 lipca 2017 r.
"Zaczarowany świat operetki i musicalu” złożony z popularnych arii, duetów i songów znanych ze scen operetkowych i musicalowych.
Gdzie: Pensjonat & SPA „Raj” w Rajgrodzie.
Wystąpili: Monika Gruszczyńska (sopran), Anna Osior (sopran), Magdalena Witczak (sopran), Jacek Szymański (tenor i prowadzenie), Łukasz Wroński (tenor), Tomasz Mazur (baryton) i Dariusz Wójcik (bas) z akompaniamentem Piotra Łukaszczyka (fortepian).

Recital fortepianowy „Muzyka w klasyce, klasyka w rozrywce”.

Gdzie: Kościół Parafialny pw. św. Jakuba Apostoła w Drozdowie.
Wystąpili: Artur Sychowski i Tomasz Raczkiewicz ze słowem wiążącym.

Niedziela 9 lipca 2017 r.
Artystyczna oprawa Mszy Świętej i koncert wokalno – instrumentalny pt: „Muzyka łagodzi obyczaje” z utworami muzyki klasycznej i popularnej.
Gdzie: Kościół Parafialny pw. św. Jana Ewangelisty w Zabielu
Wystąpili: wokaliści Jacek Szymański i Dariusz Wójcik oraz Katarzyna Rogalska, Andrzej Wojciechowski i Piotr Łukaszczyk.

Artystyczna oprawa Mszy Świętej i koncert wokalno – organowy z utworami muzyki klasycznej.
Gdzie: Kościół Parafialny pw. Krzyża Świętego w Łomży.
Wystąpili: Anna Osior, Patryk Podwojski i Tomasz Raczkiewicz ze słowem wiążącym.

Wielka Gala w Pałacu kończąca Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża.
Gdzie: Muzeum Przyrody w Drozdowie.
Wystąpił: Jacek Szymański i wykonawcy biorący udział w koncertach tej edycji.