wielki post

11 marca 2017 r. w siedzibie DIMK, odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia organistów i muzyków koscielnych Diecezji Łomzyńskiej.

Program:
9.15 Nabożeństwo pokutne z konferencją, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty - ks. Kazimierz Ostrowski Dyrektor DIMK - Katedra Łomżyńska
10.00 Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Janusza Stepnowskiego - Katedra Łomżyńska
11.00 Koncert organowy
11.30 Wykład: „Akompaniament czy towarzyszenie organowe? O dyrygowaniu śpiewem zgromadzenia od kontuaru” – dr hab. Michał Sławecki - dyrygent, kompozytor, pedagog, organista i gregorianista, absolwent muzyki kościelnej i kompozycji Akademii Muzycznej Fryderyka Chopinaw Warszawie oraz Conservatorio di Musica A. Cassela w L’Aquila i Papieskiego Instytutu Muzyki Sakralnej w Rzymie, dyrygent chóru UKSW w Warszawie oraz dwóch zespołów gregoriańskich: żeńskiego Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti i męskiego Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
12.15 Wykład: „Artysta w służbie liturgii” mgr Emilia Dutkiewicz - muzykolog, teolog, absolwentka muzykologii i teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Informacji Naukowej Uniwersytetu Warszawskiego, pracownik i doktorantka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, wykładowca Studium Śpiewu Gregoriańskiego w Warszawie.
13.00 Komunikaty Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Łomży
13.30 Poczęstunek

Dziękujemy za przybycie i uczestnictwo.

ks. Kazimierz Ostrowski
Dyrektor DIMK