c_155_101_16777215_00_images_img_Wykladowcy_Waldemar-Baczyk.jpg

Akademię Muzyczną w Gdańsku ukończył w 1993 r. na wydziale wokalno-aktorskim w klasie mgr Urszuli Borzdyńskej. Już jako student współpracował z chórem i scholą kościoła św. Mikołaja w Gdańsku jako solista. Występował na scenach Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Południowego Tyrolu (jako Ottokar w „Baronie Cygańskim” i Würmchen w „Ptaszniku z Tyrolu”). W Norwegii zaśpiewał recital w Kościele Ludzi Morza w Narwiku. W Polsce koncertował w Filharmonii Bałtyckiej i Olsztyńskiej oraz w Bazylice Katedralnej w Oliwie, w Kościele Św. Brygidy w Gdańsku i wielu innych. Aktywnie uczestniczył w kursach mistrzowskich: Międzynarodowym Seminarium Muzycznym - Internationaler Musikseminar der Hochschule für Musik „Franz List” w Weimarze (Niemcy), Międzynarodowym Festiwalu „Wratislawia Cantans” we Wrocławiu, w ramach którego był także aktywnym uczestnikiem kursu Ryszarda Karczykowskiego, a ponadto w kursach prowadzonych przez André Orlovitza w Kopenhadze, Nałęczowie, Łomży i Państwowej Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

Współpracował również z chórem Politechniki Gdańskiej i jego dyrygentem Mariuszem Mrozem wykonując: „Mszę Koronacyjną C-dur”, „Requiem” W.A. Mozarta, „II Litanię Ostrobramską” S. Moniuszki, ,,Magnificat” J.S. Bacha. Występował również w „Weihnachts-Oratorium” J.S. Bacha pod dyrekcją Matthiasa Gobel w Pfarrkirche Hausham w Niemczech.

Występował w dramacie muzycznym „Sic itur ad Deum” w Gdańsku i Międzynarodowym Festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża”. Współpracując z Barbarą Żurowską-Sutt brał udział w koncertach „Trzech Tenorów” oraz koncercie w Ciechocinku dla Kardynala Grocholewskiego, „Gali Verdiowskiej” w Galerii-EL w Elblągu, a ponadto koncertował w Warszawie podczas gali „Złoty inżynier roku”.

Z biurem artystycznym „MUSICA VIVA” pod dyrekcją Barbary Żurowskiej-Sutt współpracował ponad 10 lat.

Był też wykładowcą dykcji i śpiewu w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, a następnie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

W maju 2018 śpiewał w koncercie jubileuszowym z okazji 60-lecia Teatru Muzycznego w Gdyni.

11 listopada 2018 wystąpił jako solista i dyrygent w koncercie z okazji 100-lecia Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Jest zapraszany jako juror do konkursów piosenek i musicali. Przygotowywał wokalnie Przemka Radziszewskiego - finalistę czwartej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”.

Obecnie prowadzi klasę śpiewu solowego w Państwowym Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.